plazi

Guinessova kniha rekordů má speciální sekci pro úspěchy zástupců suchozemské fauny. Nejrychlejší želva na světě také získala svou stránku. Plaz chová manželé Calcinovi. V současné době žije na severovýchodě Anglie v zábavním parku Durham, který založili její majitelé.

Marco Calcini říká, že Bertiho dostal kvůli přestěhování předchozích majitelů. Přesný věk zvířete není znám. Muž sledoval mazlíčka a všiml si, že se pohybuje s nezvyklou hbitostí na svůj druh.

Želva leopardí Bertie dokáže ujet 27 cm za pouhou vteřinu.

Marco motivoval plaza svou oblíbenou pochoutkou – jahodami, provedl řadu experimentů a potvrdil své domněnky, že rychlost Bertie výrazně převyšuje mistrovství želvy Charlie zaznamenané v roce 1977. V roce 2014 rodina pozvala skupinu odborníků, aby oficiálně dosvědčili nadřazenost této želvy. mazlíček.

Předchozí rekord byl na Tickhill Turtle Championship. Pro měření běžeckého výkonu musel Bertie nastavit trať se sklonem 1:12 tak, aby podmínky běhu obou plazů byly identické. Pet Calcini zdolal trať dlouhou 5,48 m za 19,59 sekund. za přítomnosti dvou trenérů ze Sunderland Athletics Foundation a veterináře. Předchozímu rekordmanovi to trvalo 43,7 sekundy.

Rychlost nejrychlejší želvy na světě je 0,99 km/h.